Podpięcie przelewy24

Założenie konta jest bezpłatne. Operator pobiera prowizje od transakcji. Tutaj cennik: https://www.przelewy24.pl/oferta/tabela-prowizji-i-oplat

Jak uruchomić Płatności24?

KROK 1

Załóż konto na stronie https://www.przelewy24.pl/
Po założeniu konta Twój sklep będzie musiał przejść weryfikację. Musisz mieć na stronie regulamin sklepu oraz politykę prywatności. Do tego w Twoim sklepie musi być dostępny przynajmniej 1 produkt, który można zakupić. Pracownik przelewy24 sprawdzi Twój sklep.

KROK 2

Pobierz wtyczkę do WordPress. Jest ona na tej stronie: https://www.przelewy24.pl/do-pobrania#gotowe-wtyczki
Sprawdź, jaką masz wersję Woocommerce i pobierz odpowiednią wtyczkę. Następnie zainstaluj ją na swoim WordPressie.

Instalacja wtyczki:

KROK 3

Po instalacji wtyczki należy ją skonfigurować. Panel WordPress > Wocommerce > Ustawienia > Płatności > Przelewy24 > Konfiguruj.

Co wpisać:

Tytuł: będzie to napis, który będzie pojawiał się przy logo Przelewy24 podczas zakupów. Możesz wpisać np. „Bezpiecznie płatności Przelewy24”

ID sprzedawcy, ID sklepu: wpisz swoje ID, które otrzymałeś podczas rejestracji konta

Klucz CRC: skopiuj ze swojego panelu Przelewy24

Tryb modułu: normalny

Następnie zapisz zmiany.

Jeśli wszystko poszło ok, otrzymasz komunikat „Zmiany zostały zapisane” i pojawi się nowe pole klucz API. Skopiuj go ze swojego panelu w Przelewy24 i następnie „Zapisz zmiany”. Powinien pojawić się komunikat „Ustawienia zostały zapisane”.

Jeśli w WordPressie wyświetliłby Ci się błąd w panelu Przelewy24 w miejscu IP adres 1 wpisz % i kliknij „zachowaj” i „zapisz”, wtedy ten błąd powinien zniknąć.

Dane te znajdziesz w panelu przelewy24 > moje konto > moje dane > naciśnij na konto

KROK 4

Sprawdź, czy wszystko działa poprawnie. Możesz obniżyć cenę produktu do 1 grosza i przetestować płatność. Dostęp do produktu powinien zostać wysłany do klienta automatycznie po złożeniu zamówienia.

Wpłata klienta trafia na Twoje konto w przelewy24. Zgromadzone pieniądze możesz wypłacić w dowolnym momencie.